Prosperující, čistou a bezpečnou Ostravu máme na dosah​

Někdy stačí doslova a do písmene jen vztáhnout ruku. A dotknout se něčeho, co bylo doposud jen imaginární představou, hezkým snem. Uchopit cosi, co jsme vždy chtěli, po čem toužily i generace před námi. Jen jsme nevěděli, jak na to. Někdy stačí doslova a do písmene pouze vztáhnout ruku a zvolit si tu lepší variantu života.

Jsme tým nabitý energií, která rozsvítí Ostravu​

Jsme tým. Tým, jemuž před čtyřmi lety nechybělo nadšení ani chuť pustit se do nové práce a do změn pozitivních pro Ostravu a hlavně pro lidi, kteří v ní žijí, nebo o tom přinejmenším uvažují. Obrovská míra entuziasmu je pro nás typická i teď, jen je navíc podpořena spoustou nabytých zkušeností, hrdostí na dokončené projekty i chutí dovést do konce ty rozpracované. A kromě toho máme spoustu energie, s níž z Ostravy vytváříme rozzářenou a vzkvétající metropoli. Tady jsme…

Podporujeme zaměstnanost a podnikání​

Ostrava se stává tím pravým místem, kde lze úspěšně podnikat, nebo najít dobrou práci. Nezaměstnanost v Ostravě klesla na historické minimum pod 6 procent a v registru je přitom volných více než 6 500 pracovních pozic. K tomu bezesporu přispěly i aktivity města – jen v městem dříve vybudovaných průmyslových zónách našlo dosud práci více než 13 tisíc lidí a jejich počet se každoročně zvyšuje zhruba o tisícovku.

Systém sdílených kol patří v Ostravě k nejvytíženějším

Jak se rychle, levně, ekologicky a pohodlně pohybovat po centru Ostravy? Na kole! Že žádné nemáte? Nevadí! Vsaďte na bikesharing. Od května si můžete v některé ze 45 stanic vypůjčit jedno ze 180 sdílených kol. Jsou nepřehlédnutelná. Růžová.

Ostrava s novými byty, aktivním komunitním životem i pohodovými mezigeneračními vztahy ​

Ostrava je město pro rodiny. Proto je naším cílem postavit alespoň 200 nájemních bytů pro mladé rodiny i seniory a nabídnout i další typy seniorského bydlení, jehož kapacitu je třeba zvýšit. I nadále budeme rozvíjet dotační program podporující společenské, volnočasové, kulturní a osvětové aktivity zaměřené na posílení vzájemných rodinných vazeb, rozvoj komunitního života a mezigenerační soužití.

Čisté město se zelení a s upraveným veřejným prostorem​

Životní prostředí patří k zásadním tématům, s nimiž hnutí ANO vstupuje do komunálních voleb. Toho, co už se podařilo zlepšit, je mnoho. Toho, na čem se pracuje, ještě víc.

Budoucnost má jen ekologická, komfortní a bezpečná doprava​

Kam kráčíš, Ostravo? K propracované dopravní infrastruktuře, komfortní MHD, inteligentním křižovatkám a odstavným parkovištím.

Rozsáhlé architektonické změny i urbanistický rozvoj​

Ostrava má nejen ambice, ale i všechny předpoklady k tomu, aby se stala metropolí se vším, co k tomu patří. S moderní architekturou, s přitažlivým bydlením i pracovními příležitostmi, s rozsvícenými bulváry a nábřežím vybízejícím k rozmanitému trávení volného času.

Náš program pro komunální volby 2018

V loňském roce jsme spolu s více než 20 tisíci Ostravany vytvořili zcela nový Strategický plán rozvoje města Ostravy fajnOVA na období 2017–2023 s výhledem do roku 2030 (www.fajnova.cz) a pustili se do jeho naplňování. Velmi povzbuzující zkušeností získanou během déle než rok trvající práce na nové městské strategii bylo zjištění, že obyvatelé města ve velkém počtu mají zájem se na fungování a budoucí podobě Ostravy aktivně podílet… 

Výdaje na kulturu překračují miliardu

No tak, jen si to přiznejte! V Ostravě se nenudíte a ani se dost dobře nudit nemůžete!
Problém je spíš opačný. Najít čas na to, aby člověk stíhal všechno, co ho zajímá.
Nabídka je přepestrá…

Budoucnost OKD určitě není tématem, které by tímto městem hýbalo, říká primátor Ostravy

Oproti svým předchůdcům se primátor Ostravy Tomáš Macura z hnutí ANO v končícím volebním období začal více zaměřovat na fenomény, které spoluvytvářejí kvalitu života ve městě: na veřejná prostranství, architekturu, kvalitní kulturu, sportovní vyžití, zachování architektonického dědictví města. Alespoň to tvrdí v obsáhlém rozhovoru s naším reportérem Vratislavem Dostálem. Pokud jde o vleklé trable OKD, Macura upozorňuje, že se mediální zájem o OKD a průmysl na Ostravsku periodicky vrací, a říká: „Vždycky se čas od času v nějakém pražském deníku objeví zasvěcený článek, jak to tady všechno kolabuje. Realita života je ale úplně jiná, lokální ekonomice se daří, už to zdaleka není o těžkém průmyslu, a budoucnost OKD určitě není tématem, které by tímto městem hýbalo.“